Title Image

JUVENIA KRAKÓW
VS. OGNIWO SOPOT

 

Smoki przełamały Ogniwo

 

Mecz 18. serii Ekstraligi Rugby, 2022/23

Niedziela, 28/05/2023, godz. 14:00

Stadion Juvenii

Wynik: 26:23 (0:8 do przerwy)

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Ekstraligi Rugby zmierzyły się dwie drużyny, dla których projektowałem herby. Ogniwo Sopot przyjechało do Krakowa po zwycięstwo, dzięki któremu skończyliby rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu w tabeli i zorganizowali finał Mistrzostw Polski XV na własnym stadionie. Sensacyjna porażka sopocian z Juvenią spowodowała, że „Mewy” rozegrają mecz o złote medale w Aleksandrowie Łódzkim z tamtejszym BUDO 2011.

Mecz był zacięty, a w pierwszej połowie punktowali tylko goście. Najpierw 3 punkty z karnego ustrzelił Wojciech Piotrowicz, a następnie Vaha Halaifonua po przyłożeniu. W II połowie zapunktował Mateusz Plichta, Piotrowicz wykorzystał podwyższenie i wydawało się, że nic złego nie przytrafi się Ogniwu. A jednak dwa skuteczne ataki Juvenii zakończone przyłożeniami dały nadzieję krakusom.

Końcowa faza meczu należała jednak do Juvenii. W ostatniej minucie meczu na tablicy widniał rezultat 19:23. „Smoki” zaatakowały z pasją i dzięki karnemu przyłożeniu w ostatniej akcji pokonali wicemistrzów Polski!