Niedziela, 26/09/2021, godz. 14:00

Stadion Juvenii

Wynik: 11:31 (do przerwy 11:10)

Zainteresowałem się rugby dzięki współpracy z Ogniwem Sopot i Juvenią Kraków, wcześniej nie miałem pojęcia jak widowiskowy to sport! I pełen kontrastów – gdy na boisku toczy się zacięta walka 30 gladiatorów, na trybunach trwa rodzinny piknik.

W niedzielę na malowniczo położonym boisku między Błoniami a Rudawą kibicom gospodarzy zabrakło tylko zwycięstwa „Smoków”. Słoneczna pogoda, zapach węgierskich przysmaków w powietrzu i zimne piwo z nalewaka pobudzały zmysły.
W tle nowy branding Juvenii, inspirowany średniowiecznymi turniejami rycerskimi, przeniesiony na flagi i odzież. Obecni na zawodach kibice mogli kupić koszulki z nowym herbem lub nanieść odświeżonego smoka na dotychczasowe pamiątki metodą termotransferu. Nad precyzyjnym ozdobieniem kibicowskich atrybutów czuwał zawsze pomocny Tomek ze sklepu Gonga.

Pod względem sportowym Juvenia pokazała dwa oblicza. W pierwszej połowie zawodnicy gospodarzy postawili się faworyzowanemu rywalowi, napędzani przez przebojowego Sama Phiri. Pierwsi zapunktowali goście, ale dzięki przyłożeniu Deanne Makone „Smoki” przełamały niemrawy początek. 11:10 do przerwy dawało nadzieję na końcowy sukces. Jednak na początku drugiej połowy Budowlani zaliczyli szybkie trzy przyłożenia wykorzystując podwyższenia i ustalili wynik na 11:31. Do końca meczu Juvenia nie potrafiła przełamać dominacji czerwono-niebieskich.