Chrobry Głogów logo design

Chrobry Głogów (PL)

Pierwszy raz ujrzałem herb Chrobrego pod koniec lat 90 i od razu zainteresował mnie swoją oryginalną, złożoną formą. W późniejszych latach emblemat poddawany był kosmetycznym modyfikacjom, wykonanym mniej lub bardziej profesjonalnie, lecz jego symbolika – czyli szczerbiec Chrobrego ułożony w pionie na owalnej tarczy w barwach klubowych otoczonej srebrnym wieńcem, przetrwała do dzisiaj.

Chrobry Głogów logo design

W świecie zdominowanym przez technologię cyfrową, ostatni herb klubu wymagał jednak odświeżenia. W pomniejszeniu tracił bowiem czytelność, poszczególne wersje różniły się także odcieniami kolorów, co należało ujednolicić. Dlatego chętnie podjąłem się wykonania liftingu emblematu głogowskiej drużyny, widząc w nim duży potencjał a zarazem mając na uwadze, że będzie to jeden z trudniejszych znaków graficznych do opracowania.

Chrobry Głogów logo design

Zgodnie z przewidywaniami proces odświeżenia znaku trwał kilka tygodni, wymagał przygotowania wielu wariantów różniących się stopniem podobieństwa do wcześniej używanego herbu. Zaczęliśmy od projektów bardziej odważnych, mocno uproszczonych w stosunku do oryginału. Po konsultacjach społecznych wybrany został znak zbliżony do oryginalnej odznaki z początku lat 90. We współpracy z działem marketingu klubu, ujednoliciliśmy kolorystykę znaku, wybierając intensywny odcień pomarańczowego – ożywiający kompozycję – oraz dla kontrastu przygaszony niebieski i zielony. Reguły stosowania ujednoliconego herbu zostały opracowane w księdze znaku.

Chrobry Głogów logo design

Chrobry Głogów logo design

Chrobry Głogów logo design

Oprócz odświeżenia herbu piłkarskiego Chrobrego, opracowałem również nowe logo dla spółki zarządzającej infrastrukturą głogowskiego sportu. Tutaj dostałem więcej swobody i propozycje przedstawione zarządowi klubu ukazywały 3 różne pomysły na budowanie jego marki. Wybrana została wersja najprostsza, czyli monogram „CG” wyrysowany prostą kreską, którego kompozycja przypomina układ budynków kompleksu sportowego w Głogowie, widziany z lotu ptaka.

Chrobry Głogów logo design

Znak graficzny Chrobrego SA oraz herb sekcji piłkarskiej mogą być używane równocześnie, dzięki ujednoliceniu kolorów i typografii.

Chrobry Głogów logo design

Chrobry Głogów logo design

YEAR

2019-20

Watch On-Line

Fanpage

CLIENT

Chrobry Głogów S.A.

Tags
Brandmanual, Club crests, Crests, Football, Logo design, Monogram, Rebranding, Sport, Sport logo