Pierwszy raz ujrzałem herb Chrobrego pod koniec lat 90 i od razu zainteresował mnie swoją oryginalną, złożoną formą. W późniejszych latach emblemat poddawany był kosmetycznym modyfikacjom, wykonanym mniej lub bardziej profesjonalnie, lecz jego symbolika – czyli szczerbiec Chrobrego ułożony w pionie na owalnej tarczy w barwach klubowych otoczonej srebrnym wieńcem, przetrwała do dzisiaj.
W świecie zdominowanym przez technologię cyfrową, ostatni herb klubu wymagał jednak odświeżenia. W pomniejszeniu tracił bowiem czytelność, poszczególne wersje różniły się także odcieniami kolorów, co należało ujednolicić. Dlatego chętnie podjąłem się wykonania liftingu emblematu głogowskiej drużyny, widząc w nim duży potencjał a zarazem mając na uwadze, że będzie to jeden z trudniejszych znaków graficznych do opracowania.
Zgodnie z przewidywaniami proces odświeżenia znaku trwał kilka tygodni, wymagał przygotowania wielu wariantów różniących się stopniem podobieństwa do wcześniej używanego herbu. Zaczęliśmy od projektów bardziej odważnych, mocno uproszczonych w stosunku do oryginału. Po konsultacjach społecznych wybrany został znak zbliżony do oryginalnej odznaki z początku lat 90. We współpracy z działem marketingu klubu, ujednoliciliśmy kolorystykę znaku, wybierając intensywny odcień pomarańczowego – ożywiający kompozycję – oraz dla kontrastu przygaszony niebieski i zielony. Reguły stosowania ujednoliconego herbu zostały opracowane w księdze znaku.
Oprócz odświeżenia herbu piłkarskiego Chrobrego, opracowałem również nowe logo dla spółki zarządzającej infrastrukturą głogowskiego sportu. Tutaj dostałem więcej swobody i propozycje przedstawione zarządowi klubu ukazywały 3 różne pomysły na budowanie jego marki. Wybrana została wersja najprostsza, czyli monogram „CG” wyrysowany prostą kreską, którego kompozycja przypomina układ budynków kompleksu sportowego w Głogowie, widziany z lotu ptaka.
Znak graficzny Chrobrego SA oraz herb sekcji piłkarskiej mogą być używane równocześnie, dzięki ujednoliceniu kolorów i typografii.