Mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski 2022/23

Środa, 31/08/2021, godz. 16:00

Stadion Wieczystej

Wynik: 0-2

Gole: Eryk Sobków 40, Szymon Nowicki 48

Po raz drugi z rzędu los zetknął Wieczystą Kraków w I rundzie Pucharu Polski z klubem, dla którego projektowałem herb. Rok temu IV-ligowcy sensacyjnie wyeliminowali Chrobrego Głogów i awansowali do 1/16 finału rozgrywek. Tym razem beniaminek III ligi nie sprostał grającej na wyższym szczeblu ligowym zawodnikom z kaszubskiej Stężycy.

Wspólną cechą obu klubów jest niespodziewany awans w piłkarskiej hierarchii, który poczyniły w ostatnich latach. Właściciel Wieczystej buduje swoisty „dream-team” w amatorskich rozgrywkach, zatrudniając byłych reprezentantów Polski lub zawodników ogranych w Ektraklasie. Wójt Stężycy również dźwignął klub z okręgówki do ogólnopolskich rozgrywek dzięki ściągnięciu piłkarzy ogranych w wyższych ligach, lecz postanowił przy tym zainwestować w akademię.

Mecz od początku był wyrównany, obie drużyny próbowały łapać rywala na swojej połowie i wychodzić z kontrą. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował w 30 minucie Jakub Bąk, lecz w czystej sytuacji nie potrafił pokonać młodego bramkarza Radunii – Kacpra Czajkowskiego. Od tego momentu goście zagrali pewniej w środku pola i na 5 minut przed przerwą Eryk Sobków pokonał 18-letniego bramkarza Bartosza Plewkę.

Pierwsza akcja gości po przerwie dała Radunii drugiego gola, gdy celnym uderzeniem popisał się Szymon Nowicki. Pomimo wpuszczenia swoich gwiazd na boisko, Radosława Majewskiego i Thibaulta Moulin – wyniku 0-2 Wieczysta nie potrafiła już odwrócić.