Title Image

POLSKA
VS. HOLANDIA

 

Holenderska lekcja futbolu

 

Mecz Ligi Narodów 2022/23

Czwartek, 22/09/2022 godz. 20:45

Stadion Narodowy w Warszawie

Wynik: 0-2

Gole: Cody Gakpo 14, Steven Bergwijn 60

Widzów: 56 673

Nie leżą polskim piłkarzom drużyny z Beneluxu. Zarówno belgijski jak i niderlandzki system gry najczęściej stanowił mur nie do przejścia dla biało-czerwonych ataków z kontry. O ile mamy w zespole kilku zawodników o międzynarodowej klasie – Szczęsny, Lewandowski czy nawet Zalewski mogliby z powodzeniem występować z 11-tce Oranje – to jednak polska reprezentacja przypomina pospolite ruszenie na tle zorganizowanego rywala.

A nawet gdy w czwartkowym meczu przydarzyła się idealna okazja do zdobycia gola, Arkadiusz Milik uderzył piłkę z bliskiej odległości wysoko ponad bramką Remko Pasveera. Gdyby jednak polskiemu napastnikowi udało się trafić do bramki niderlandzkiej, pewnie byłby to gol ledwie zmniejszający rozmiar porażki, bowiem dominacja gości od początku była niepodważalna.

Dla mnie największym pozytywem odwiedzenia Stadionu Narodowego było spojrzenie w oczy ikonie holenderskiej trenerki, wielkiemu Louisowi van Gaalowi! Twórca sukcesów Ajaxu, jeden z reżyserów pamiętnego finału Ligi Mistrzów z 1995 roku, gdy niespodziewanie pokonali Milan, któremu wówczas zaczynałem kibicować. Po 27 latach siwowłosy Holender wciąż jest niepokonany przez moje drużyny.