Title Image

POLSKA
VS. BELGIA

 

Odwrócenie roli po 40 latach

 

Mecz Ligi Narodów 2022/23

Wtorek, 14/06/2022 godz. 20:45

Stadion Narodowy w Warszawie

Wynik: 0-1

Gol: Michy Batshuayi 16

Widzów: 56 803

28 czerwca 1982 roku Polacy pokonali Belgów 3-0 podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii. Wówczas drużyna Antoniego Piechniczka utorowała sobie drogę do drugiego w historii Mundialu brązowego medalu. 40 lat później los kojarzył obie drużyny w grupie A4 Ligi Narodów, więc „Czerwone Diabły” zyskały szansę na zrewanżowanie się „Biało-Czerwonym”.

Przed meczem władze PZPN uhonorowały uczestników Mundialu z 1982 roku. Prezes Cezary Kulesza wręczył pamiątkowe statuetki brązowym medalistom zasłużonej drużyny, m.in. Zbigniewowi Bońkowi, czyli zdobywcy hat-tricka w pamiętnym meczu.

Niestety dzisiaj to my możemy pozazdrościć Belgom jakości piłkarskiej reprezentacji, która zdominowała naszych „Orłów” w czerwcowym dwumeczu. Tydzień temu wygrali 6-1 w Brukseli, a tego wieczoru szybko strzelili bramkę i kontrolowali przebieg zawodów niemal do samego końca. W ostatnich minutach dobrych okazji na wyrównanie nie wykorzystali Szymon Żurkowski i Karol Świderski. Na zimowy Mundial w Katarze drużyna Roberto Martineza pojedzie z myślą o medalu, dla naszych głównym celem będzie wyjście z grupy.