Title Image

KKS LECH POZNAŃ
VS. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

 

Pożegnanie na medal

 

Mecz 34. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/23

Sobota, 27/05/2023 godz. 17:30

Stadion Miejski w Poznaniu

Wynik: 2-0

Gole: Artur Sobiech 29′, Ľubomír Šatka 56′

Widzów: 39 123

Tylko zwycięstwo w ostatniej kolejce nad Jagiellonią dawało Lechowi pewne 3. miejsce na koniec sezonu 2022/23 Ekstraklasy. I piłkarze „Kolejorza” nie zawiedli kibiców. Od początku zdominowali rywala i pewnie wygrali 2-0, choć mogli jeszcze wyżej, bowiem w 90 minucie Kristoffer Velde nie wykorzystał rzutu karnego.

Brązowe medale mistrzostw Polski dla Lecha są niezłym osiągnięciem, biorąc pod uwagę rekordową liczbę 55 rozegranych meczów w ciągu 10 miesięcy – z których dwadzieścia odbyło się w ramach europejskich rozgrywek.

I za te wspaniałe emocje w Lidze Konferencji Europy należą się szczególne gratulacje dla Lechitów. Dojście do ćwierćfinału europejskich rozgrywek, świetne mecze z Villareal przy Bułgarskiej oraz Djurgardens i Fiorentiną na wyjeździe dało wiele radości polskim kibicom, za co fani Lecha podziękowali podczas meczu wywieszając specjalny transparent. Tego popołudnia nastrój przy Bułgarskiej był optymistyczny, bo „Kolejorz” skończył sezon w efektownym stylu, dając nadzieję na kolejne sukcesy w przyszłym roku. Nawet pomino odejścia trzech ważnych zawodników – Michała Skórasia, Lubomira Satki i Pedro Rebocho, dla których pojedynek z Jagiellonią był ostatnim w barwach poznańskiej drużyny.