Title Image

KKS LECH POZNAŃ
VS. VILLAREAL CF

 

Poznańska ekstaza

 

Mecz 6. kolejki Ligi Konferencji Europy 2022/23, Grupa C

Czwartek, 3/11/2022 godz. 21:00

Stadion Miejski w Poznaniu

Wynik: 3-0

Gole: Kristoffer Velde 27, Michał Skóraś 51, 77 29

Widzów: 30 117

Wyśmienity mecz „Kolejorza”, który przejdzie do historii polskiego futbolu klubowego! Lech musiał pokonać Villareal CF w ostatnim spotkaniu grupowym Ligi Konferencji UEFA, by awansować do fazy pucharowej rozgrywek. I choć rywal zapewnił sobie wcześniej pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu przyjechał do Poznania bez większej presji, to niewielu kibiców wierzyło w wygranie pojedynku przez „lechitów”. W przeszłości bowiem w 40 meczach pomiędzy polskimi i hiszpańskimi klubami, nasi odnieśli ledwie cztery zwycięstwa i zwykliśmy traktować te tryumfy Wisły nad Realem Saragossa czy FC Barcelona sprzed kilkunastu lat w kategoriach cudu.

3 listopada 2022 wydarzył się więc kolejny piłkarski cud, tym razem nad Wartą. Lech nie tylko pokonał wyżej klasyfikowanego rywala, który półtora roku temu wygrał Ligę Europy, a w zeszłym sezonie dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. „Kolejorz” odniósł wysokie zwycięstwo, punktował przeciwnika skutecznymi kontrami. Monumentalne 3-0 zbudowali akcjami przebojowych skrzydłowych – Velde i Skórasia.

Po meczu w Poznaniu zapanowała euforia niczym pół roku temu, gdy Lech zdobył Mistrzostwo Polski. Teraz czekamy na kolejnego rywala w Lidze Konferencji, z którym „Kolejorz” zmierzy się w II połowie lutego.