Title Image

KKS LECH POZNAŃ
VS. HAPOEL BEER SZEWA

 

Zabrakło iskry

 

Mecz 3. kolejki Ligi Konferencji Europy 2022/23, Grupa C

Czwartek, 6/10/2022 godz. 18:45

Stadion Miejski w Poznaniu

Wynik: 0-0

Widzów: 17 283

Aż 9 meczów rozgrywa w październiku Lech Poznań, spośród których pięć na własnym stadionie. W ostatnią niedzielę lechitom nie udało się pokonać Legii, więc kibice „Kolejorza” oczekiwali bardziej skutecznej gry przeciwko izraelskiemu Hapoelowi Beer Szewa w 3. kolekcje Ligi Konferencji Europy.

Na trybunach było spokojniej niż 4 dni temu. Na boisku również niewiele działo się, poza kilkoma ostrymi wejściami gości, na które węgierski sędzia Tamás Bognár przymykał oczy. Dopiero w 32 minucie wyciągnął żółtą kartkę dla Rotema Hatuela, po którego ostrym wejściu Barry Douglas musiał opuścić boisko.

Lech miał przewagę w całym meczu, lecz jednostajny atak pozycyjny i rozgrywanie piłki wszerz boiska nie przynosiło pozytywnych rezultatów. Zabrakło niekonwencjonalnego zagrania, błyskotliwej akcji Velde, Skórasia, Amarala lub Ishaka, do których przyzwyczaili nas w poprzednich meczach. Za to Izraelczycy przeprowadzili groźną kontrę tuż przed końcem spotkania, w której Astrit Selmani kopnął ponad bramką z bliskiej odległości.

Remis pozwolił „Kolejorzowi” utrzymać 2. miejsce w grupie przynajmniej do przyszłego czwartku, gdy odbędzie się rewanż w Izraelu.