Title Image

KKS LECH POZNAŃ
VS. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

 

Szczęśliwa 100-tka Kolejorza

 

Mecz 26. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/22

Sobota, 19/03/2022 godz. 20:00

Stadion Miejski w Poznaniu

Wynik: 3-0

Gole: Mikael Ishak 47, João Amaral 53, Dawid Kownacki 72

Widzów: 40 072

Dzisiaj bardziej subiektywnie niż zazwyczaj. Marzenie o wielkim klubie świętującym 100-lecie z zaprojektowanym przeze mnie znakiem spełniło się 19 marca 2022 roku. I nie traktujcie tego zwierzenia jako wyrazu narcyzmu autora, lecz po prostu Lech Poznań jest najbardziej popularnym klubem, z którym miałem przyjemność współpracować.

Jechałem więc do Poznania oczekując wyjątkowego spektaklu, nie tylko na boisku, ale – przede wszystkim – w jego otoczeniu. I te 90 minut oraz wszystko co działo się dookoła przed i po meczu były fantastyczne!

Co prawda w I połowie niewiele działo się na boisku, za to nie milkła wrzawa na „Kotle”, pod którym stałem z obiektywem. Podczas śpiewania hymnu cały stadion pokrył się niebiesko-białą kartoniadą, a na trybunie im. H. Czapczyka kibice zademonstrowali oprawę „Na Dębcu się zaczęło i historia nadal trwa”.

W przerwie władze Lecha uhonorowały najbardziej wybitnych piłkarzy w historii, tzw. „Złotą XI”. A potem rozpoczął się popis gospodarzy na boisku i trybunach. „Kolejorzu życzymy Tobie… trofeów, wiernych kiboli i prawdziwych Lechitów” z sektorówką, na której uwieczniono śp. Eugeniusza Głozińskiego, dawnego piłkarza i pracownika klubu. A następnie rozwinęli flagę z dopiskiem „oraz hucznej zabawy”, co oznaczało tradycyjne racowisko. „Kocioł” zatopił się w ognistych rozbłyskach. Święto nie mogłoby być udane bez zwycięstwa Lechitów, walczących o Mistrzostwo Polski. Piłkarze zrobili to w stylu do jakiego nas przyzwyczaili – po przerwie szybko strzelili dwie bramki i dominowali do końca zawodów.