Title Image

Sandecja Nowy Sącz

Rebranding

Nowy herb i elementy identyfikacji wizualnej dla klubu piłkarskiego Sandecja Nowy Sącz.

Założony w 1910 roku klub Sandecja Nowy Sącz potrzebował w XXI wieku świeżego spojrzenia na swój wizerunek. Dla biało-czarnych opracowałem wizję marki „Duma Krainy Lachów”, odświeżyłem znak graficzny (herb) i przygotowałem szablony materiałów identyfikacji wizualnej.

GENEZA PROJEKTU

W trakcie transformacji ustrojowej Sandecja Nowy Sącz utraciła patronat kolei państwowych (ZNTK) i została przekształcona w klub miejski. Zmiany dosięgły nie tylko nazwy klubu (z KKS Sandecja na MKS Sandecja Nowy Sącz), ale i klubowego herbu. Na przełomie wieków opracowano dziwaczny znak na bazie tarczy z Cliparta programu Corel Draw i dodano czarną koronę.

Emblemat ten przetrwał zaskakująco długo, towarzyszył drużynie w historycznym awansie do Ekstraklasy w 2017 roku. Po nieudanym debiucie w najwyższej lidze piłkarskiej w Polsce, działacze z Nowego Sącz postanowili otworzyć się na zmiany. Dostałem zlecenie odświeżenia historycznego znaku klubu oraz opracowania księgi znaku i motywu graficznego do materiałów CI.

Sandecja Nowy Sącz identyfikacja wizualna / Kuba Malicki
Sandecja Nowy Sącz identyfikacja wizualna / Kuba Malicki

REALIZACJA

W ramach projektu został opracowany także zarys strategii wizerunkowej sądeckich „Bianconeri” i slogan „Duma Krainy Lachów”.

Identyfikacja akcentuje lokalny charakter klubu, który jest mocno związany z regionem. Klasyczna forma obrazuje przywiązanie mieszkańców Sądecczyzny i sympatyków klubu do tradycji, a ascetyczna tonacja wyraża ich odwagę i stanowczość.

Prezentacja nowego znaku nastąpiła w październiku 2018 roku. Władze Sandecji zadeklarowały wdrożenie nowej marki w ciągu następnego roku.

Sandecja Nowy Sącz identyfikacja wizualna / Kuba Malicki
Sandecja Nowy Sącz identyfikacja wizualna / Kuba Malicki
Sandecja Nowy Sącz logo design by Kuba Malicki
Zamawiający

MKS Sandecja Nowy Sącz SA

Okres współpracy

3 miesiące

Zobacz on-line:

Oficjalna strona Sandecji