Title Image

GKS Podolszyn

Rebranding, znak jubileuszowy

Projekt herbu oraz jubileuszowe logo dla nowego klubu piłkarskiego spod Warszawy.

W niewielkim Podolszynie, w gminie Raszyn, grupa pasjonatów założyła w 2018 roku nowy klub piłkarski. Wcześniej podwarszawska miejscowość była znana głównie dzięki stadninie koni. Motyw skrzydlatego konia stał się inspiracją do stworzenia klubowego emblematu.

GENEZA PROJEKTU

Nowo powstały klub miał swoje logo, zaprojektowane przez zawodnika B-klasowej drużyny. Niecały rok po założeniu, zgłosił się do mnie autor tegoż znaku i zapytał o możliwość stworzenia nowego! Od razu pomyślałem, że to projekt podobny do Fairanta Kraków. Szybko więc ustaliliśmy warunki współpracy i intuicja mnie nie zawiodła – powstał oryginalny znak klubu, w którym feniksa zastąpiliśmy pegazem.

GKS Podolszyn rebranding / Kuba Malicki
Huragan Wołomin rebranding / Kuba Malicki

REALIZACJA

Projekt łączy sylwetkę wspiętego pegaza (symbol pasji, młodzieńczej odwagi i waleczności) z akronimem „GKSP”, który zaproponowałem w celu zmiany skojarzeń nazwy z klubem górniczym. Przy okazji stworzyłem także wizualizację koszulek piłkarskich.
Motyw na koszulce może kojarzyć się z kroplą wpadającą do akwenu. Jak kropla drąży skałę, tak nowy klub walczy o swoje miejsce w piłkarskiej hierarchii.

GKS Podolszyn rebranding / Kuba Malicki

ZNAK OKOLICZNOŚCIOWY

W 2023 roku prezes klubu wrócił do mnie z zapytaniem o nowy projekt. GKS Podolszyn chciał hucznie świętować 5. urodziny i zgodnie ze sztuką zamówili okolicznościowe logo. Znak został oparty na klubowym herbie, który wplotłem w stylizowaną cyfrę”5″. Warto dodać, że podwarszawski zespół dba nie tylko o marketing, ale równie efektownie prezentują się na boiskach. W ciągu pięciu lat funkcjonowania dwa razy awansowali o poziom wyżej w rozgrywkach amatorskich – w 2020 roku do klasy A, rok później do ligi okręgowej.

GKS Podolszyn logo jubileuszowe / Kuba Malicki
GKS Podolszyn logo jubileuszowe / Kuba Malicki
GKS Podolszyn rebranding / Kuba Malicki
GKS Podolszyn logo design by Kuba Malicki
Zamawiający

GKS Podolszyn

Okres współpracy

2 miesiące

On-line

Fanpage GKS Podolszyn