Mecz towarzyski z okazji 115-lecie Wisły Kraków

Środa, 04/08/2021 godz. 18:00

Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie

Wynik: 1-2

Gole: Felicio Brown Forbes 6 – Matteo Politano 67, Zinédine Machach 85

Jubileuszowy mecz z zagranicznym rywalem jest już wiślacką tradycją. W 1936 roku do Krakowa zaproszono Chelsea FC, po wojnie m.in. AFC Belo Horizonte, a na stulecie Wisła gościła hiszpańską Sevilla FC. Wszystkie te mecze jubilatka wygrywała 1:0. W spotkaniu 115-lecia również długo zanosiło się na taki wynik, bowiem przez 60 minut gospodarze skutecznie bronili prowadzenia uzyskanego po strzale Felicio Brown Forbesa.

Mikołaj Biegański, 19-letni bramkarz Wisły, dał się pokonać dopiero w 67 minucie po strzale Matteo Politano. Napastnik Napoli zrewanżował się tym samym golkiperowi za rzut karny obroniony przez niego w 30 minucie.

Ozdobą zawodów był przegląd wiślackich kadr. W przerwie meczu reprezentanci wszystkich dyscyplin uprawianych w Towarzystwie Sportowym „Wisła” zaprezentowali się widowni. Wśród nich zawodniczki najbardziej utytułowanej sekcji w dziejach klubu – koszykówki kobiet (25 tytułów Mistrza Polski), ale także koszykarze, siatkarki, bokserki i bokserzy, zawodnicy judo, amp-futbolu i wiele dzieciaków.