Title Image

WISŁA KRAKÓW
VS. CRACOVIA

 

Święta Wojna dla gospodarzy

 

Mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/22

Niedziela, 07/11/2021 godz. 20:00

Stadion Miejski im. H. Reymana w Krakowie

Wynik: 1-0

Gol: Yaw Yeboah 52

Święta Wojna jest nie tylko najstarszym pojedynkiem derbowym w Ekstraklasie, ale i meczem wywołującym spore emocje w Krakowie, niezależnie od poziomu sportowego drużyn. Tym razem nie liczyłem na wybitny spektakl piłkarski, bowiem zarówno Wisła jak i Cracovia mają obecnie przeciętne drużyny w skali kraju. Znacznie ciekawiej było na trybunach!

Ponad 25 tys. ludzi zgromadził pojedynek rozgrywany w chłodny niedzielny wieczór. Na trybunie C ogień pojawił się już w trakcie rozpoczęcia meczu, wraz z sektorówką i hasłem „Wychowani w wiślackiej wierze”. Fanatycy „Pasów” za to czekali z pirotechniką do końcówki spotkania, zadymili stadion czerwonymi racami.

A na boisku żadna z drużyn nie zachwyciła. Gra toczyła się w środku boiska, brakowało szybkich akcji na skrzydłach. W pierwszej połowie dominowała Cracovia, lecz żadnej akcji nie zakończyli skutecznym strzałem. Z drugiej części meczu godny zapamiętania jest gol Yeboaha, który w 57 minucie uderzył silnie pod poprzeczkę i – jak się okazało – ustalił wynik spotkania.