Mecz 21. kolejki wadowickiej ligi okręgowej, 2021/22

Sobota, 23/04/2022, godz. 16:00

Stadion Miejski w Wadowicach

Wynik: 1-1

W wadowickiej lidze okręgowej spotkały się dwa kluby, którym opracowałem herby kilka lat temu. Postanowiłem więc odwiedzić miasteczko położone malowniczo nad Skawą, a rozsławione przez Jana Pawła II i jego ulubione kremówki.

Mimo, że w ligowej tabeli gospodarze zgromadzili o 15 punktów więcej od Fabloku, trudno było wskazać faworyta przed meczem. Jesienią obie drużyny zremisowały 0-0 w Chrzanowie. Również tym razem pojedynek był zacięty i żadna ze stron nie zdominowała rywala.

W pierwszej połowie groźniej atakowała Skawa. Po jednej z akcji w 20 minucie obrońca Fabloku odepchnął szarżującego zawodnika Skawy i sędzia podyktował rzut karny. Skuteczny strzał Świerczyńskiego dał prowadzenie „zielono-czerwonym”.

Goście wyrównali w 40 minucie po celnym trafieniu Rafała Brzezonia. W II połowie zachmurzyło si na niebie, a na boisku również zrobiło się chłodniej, żeby nie napisać nudniej. Ani Skawa, ani Fablok nie zaatakowali odważniej i mecz skończył się remisem.