Title Image

SKAWA WADOWICE
VS. OLIMPIA CHOCZNIA

 

Faworyt podzielił się punktami w derbach gminy

 

Mecz 26. kolejki wadowickiej klasy A, 2020/21

Środa, 26/05/2021, godz. 18:00

Stadion Miejski w Wadowicach

Wynik: 0-0

Józek z Wadowic zaprosił mnie na mecz Skawy. Dwa lata temu współpracowaliśmy przy odświeżeniu herbu klubu założonego w 1907 roku. Teraz była okazja zobaczyć jak wadowiczanie radzą sobie na boisku. Wybrałem się na derby gminy Wadowice, w którym faworyzowana drużyna gospodarzy podejmowała Olimpię Chocznia. Ku mojemu zaskoczeniu, w środowe popołudnie pojedynek obejrzało kilkaset widzów. Okazało się, że mieszkańcy śledzą losy swojego klubu. A w dodatku był to w Wadowicach pierwszy mecz z publicznością po zluzowaniu obostrzeń epidemicznych.

Trafiłem na typowy pojedynek derbowy, w którym nie zabrakło walki i spięć między zawodnikami. Niestety nie padły gole, bowiem obie drużyny zmarnowały swoje okazje podbramkowe. Dzięki opowieściom Józka, ze szczególną uwagą śledziłem występ Bartosza Praciaka z Olimpii, który przed laty był zawodnikiem Skawy. W latach 2009-13 grał w Garbarni Kraków, z którą awansował do II ligi.

W przerwie meczu działacze Skawy zaprosili mnie do budynku klubowego, gdzie mogłem obejrzeć liczne pamiątki klubu. Wzrok przykuł się sztandar z 1957 roku oraz puchary upamiętniające dawne zwycięskie batalie klubu w wyższych klasach rozgrywkowych. W tym sezonie nie przegrali żadnego z 26 meczów i pewnie zmierzają po awans do ligi okręgowej!