Title Image

POLSKA
VS. PORTUGALIA

 

Francusko-portugalska lekcja rugby

 

Mecz Rugby Europe Championship 2023, Grupa B

Sobota 11/02/2023, godz. 11:45

Narodowy Stadion Rugby w Gdyni

Wynik: 3-65

Pierwszy domowy mecz reprezentacji Polski na zapleczu elity rugby okazał się chłodnym doświadczeniem. Na termometrach ledwie 4 stopnie Celsjusza, na boisku emanujący pewnością siebie rywal z Półwyspu Iberyjskiego. Kto liczył, że zimna i deszczowa pogoda będzie sprzymierzeńcem gospodarzy, szybko stracił złudzenia. Portugalsko-francuska ekipa wypunktowała naszych szybkimi atakami, przy których polskie szarże okazały się zupełnie nieskuteczne.

Warto oddać Polakom, że mimo niekorzystnego rezultatu próbowali do końca meczu przepchnąć gości choćby na ich połowę, lecz drużyna Tomasa Appletona i Samuela Marquesa szybko odbierała piłkę naszym i kontrowała. Doświadczeni w bojach na francuskich boiskach Portugalczycy pokazali, że w krótkim czasie nie da się wyeliminować różnic między profesjonalnym a półamatorskim uprawianiem tego sportu.

Na szczęście polscy rugbyści podeszli z pokorą do wyników dwumeczu w Rugby Championship. Wysokie porażki z Rumunią i Portugalią, uczestnikami najbliższego Pucharu Świata, mogą okazać się cenną lekcją do przepracowania. Dopiero najbliższy mecz z Belgią pokaże, czy zespół Chrisa Hitta rozwinął się od czasu zeszłorocznego pojedynku z „Czarnymi Diabłami”.