Title Image

TS PODBESKIDZIE
VS. GKS GÓRNIK ŁĘCZNA

 

Podbeskidzie wygrało mecz memowy

 

Mecz 13. kolejki Fortuna 1. Ligi

Sobota, 8/10/2022 godz. 17:30

Stadion Miejski w Bielsku-Białej

Wynik: 1-0

Gol: Kamil Biliński 30

Widzów: 2365

Kultowy mem „Ale bym obejrzał Podbeskidzie takie z Łęczną” stał się inspiracją dla pracowników marketingu klubu z Bielska-Białej, by zareklamować mecz tych drużyn na zapleczu Ekstraklasy. „Górale” spotkali się z „Górnikami” po 6 latach od ostatniego pojedynku w piłkarskiej elicie. Pierwotnie mem obrazował absurdalną, żeby nie napisać ślepą, miłość polskiego fana piłki kopanej do rodzimej ligi, w której nawet rywalizacja nieatrakcyjnych rywali stanowi dla niego powód do fantazjowania.

Udało się więc Podbeskidziu rozśmieszyć całą piłkarską Polskę dzięki reaktywacji kultowego mema w swojej oficjalnej komunikacji. Pokazali, że mają dystans do siebie i potrafią mówić językiem przeciętnego użytkownika mediów społecznościowych. Przez kilka dni komunikat rozniósł się w Internecie, kondensując uwagę na sobotnim meczu. Mnie uświadomił, że nigdy wcześniej nie oglądałem pojedynku tych drużyn, nawet w telewizji. Postanowiłem więc zajrzeć na stadion w Lipniku, by poczuć klimat „bekstraklasowych” derbów Polski i skutki żartobliwej kampanii marketingowej.

Mecz przyciągnął na trybuny 2365 widzów, co wskazuje, że zdobycie atencji w sieci nie wystarczy, by zachęcić ludzi do przyjścia na stadion. Z siedmiu meczów rozgrywanych w tym sezonie przez „Górali” na własnym obiekcie, ten pojedynek miał najniższą frekwencję. Możliwe, że to skutek pięknej pogody, bardziej zachęcającej do trekkingu po Klimczoku lub Szyndzielni, niż wizyty na stadionie. Na boisku lepiej zaprezentowali się gospodarze. Gol Kamila Bilińskiego w 30 minucie pozwolił bielszczanom awansować w tabeli 1. Ligi na miejsce dające udział w barażach o Ekstraklasę i przywrócił nadzieję na rychły powrót piłkarskiej elity.