Title Image

KKS LECH POZNAŃ
VS. PGE STAL MIELEC

 

Falstart „Kolejorza”

 

Mecz 1. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/23

Sobota, 16/07/2022 godz. 15:00

Stadion Miejski w Poznaniu

Wynik: 0-2

Gole: Piotr Wlazło 14, Maciej Domański 64

Widzów: 12 421

Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy okazała się falstartem dla Lecha Poznań. „Kolejorz” mierzył się z pozornie najłatwiejszym rywalem w rozgrywkach, bowiem Stal Mielec skazywana jest przez większość komentatorów na bycie outsiderem ligi.

Jednak dla Lecha mecz okazał się bolesną przeprawą. Zawodnicy w niebieskich koszulkach – na których widniał wzór wymyślony przeze mnie – zagrali poniżej możliwości, a Stal wykorzystała ich słabość tego dnia. Na formę graczy „Kolejorza” pewnie miała wpływ wysoka porażka 1:5 z Karabachem Agdam, poniesiona we wtorek w Baku i skutkująca odpadnięciem z eliminacji Ligi Mistrzów.

Lechici próbowali atakować, lecz głównie rozgrywali piłkę w poprzek boiska, a wrzutki w pole karne rywala nie przynosiły skutku. Za to „stalowe żurawie” groźne kontrowały i już w 14 minucie Piotr Wlazło otworzył wynik spotkania. W II połowie Maciej Domański podwyższył strzałem z dystansu. Po utracie drugiej bramie gospodarze zaczęli szybciej atakować, lecz żadna próba strzału nie przyniosła bramki. Wychowanek Lecha wypożyczony do Mielca, bramkarz Bartosz Mrozek skutecznie bronił wszelkich strzałów i mecz zakończył się sensacyjnym rozstrzygnięciem.