Title Image

JUVENIA KRAKÓW
VS POGOŃ
AWENTA SIELDCE

 

Bolesna porażka na finiszu

 

Mecz o III miejsce Mistrzostw Polski w Rugby XV 2023/24

Niedziela, 02/06/2024, godz. 15:00

Stadion Juvenii

Wynik: 10:30 (3:6 do przerwy)

Punkty: Riaan van Zyl 5, Mateusz Polakiewicz 5 – Daniel Gdula 15, Martin Mangogo 5, Vaha Halaifonua 5, Witalij Kramarenko 5

Za największy sukces w historii Juvenii Kraków uchodzi wywalczenie brązowego medalu Mistrzostw Polski w rugby XV w 2009 roku. Piętnaście lat później „Smoki” były blisko powtórzenia osiągnięcie tamtej drużyny, lecz tym razem krakowianie musieli jeszcze wygrać mecz o medal z siedlecką Pogonią.

Jak pokazał niedzielny mecz, Juvenia nie jest jeszcze gotowa na sukces sportowy. Cała runda wiosenna zespołu prowadzonego przez Konrada Jarosza była rozczarowująca. Jesienią „Smoki” pokonały wszystkich rywali w lidze i rozbudziły nadzieje na walkę o Mistrzostwo Polski. Jednak po przerwie zimowej drużyna nie udźwignęła presji i przegrała mecze z Arką, Pogonią, Ogniwem, Orkanem i Budowlanymi Lublin, tracąc miejsce w finale gwarantujące medal Mistrzostw Polski.

W meczu o III miejsce Juvenia zmierzyła się z drużyną Pogoni wzmocnioną reprezentantami Polski, którzy przybyli z rozwiązanej przed rokiem Skry Warszawa. I mimo wyrównanej pierwszej połowy zawodów, w drugiej części goście pokazali więcej rugbowej jakości. Trzy przyłożenia drużyny w granatowych koszulkach dały przewagę, której „Smoki” nie były w stanie odrobić.

Juvenii udało się zbudować zaangażowaną społeczność wokół klubu i wypełnić trybunę stadionu na Błoniach w ostatnich meczach sezonu. Wprowadzili kolejnych młodych zawodników do kadry seniorów. Na sukces sportowy jednak musimy jeszcze poczekać.