Mecz 7. serii Ekstraligi Rugby, 2022/23

Niedziela, 22/10/2022, godz. 14:00

Stadion Juvenii na Błoniach

Wynik: 43:8 (do przerwy 22:3)

W 7. kolejce Ekstraligi Rugby do Krakowa przybyła najgorsza dotąd drużyna w rozgrywkach. Jednak przed meczem żaden zawodnik ani kibic Juvenii nie mógł lekceważyć siedleckiej Pogoni, bowiem krakusy również zaliczyli kiepski start sezonu. Gdy udało się Smokom przełamać po kolejnych 4 ligowych porażkach i pokonać Arkę w Gdyni, to w kolejnym meczu ulegli słabszej Posnanii.

A jednak pojedynek z siedlczanami ułożył się pomyślnie dla gospodarzy. Tylko na początku Pogoń mogła mieć nadzieję na ostateczny tryumf, gdy obie drużyny wymieniły się celnymi kopami z karnych. Następnie Juvenia przejęła inicjatywę i trzy kolejne przyłożenia dwukrotnie podwyższone przez Riaana van Zyla ustaliły wynik do przerwy na 22-3.

W II połowie „Smoki” zaatakowały z jeszcze większą pasją, więc kolejne punkty były kwestią czasu. Akcje pomyślnie finalizowali kolejno: Arkadiusz Korusiewicz, Błażej Piotrowski i Andrzej Matsiuk. Na pocieszenie Pogoń w ostatniej akcji Pogoń zdobyła honorowe 5 punktów dzięki skutecznemu wykończeniu akcji przez Przemysława Rajewskiego. W deszczowym meczu to jednak komplet punktów (z bonusem za co najmniej 4 przyłożenia) został w Krakowie.