Title Image

JUVENIA KRAKÓW
VS. EDACH BUDOWLANI LUBLIN

 

Zwycięski finisz rundy dla Juvenii

 

Mecz 8. serii Ekstraligi Rugby 2023/24

Niedziela, 22/10/2023, godz. 14:30

Stadion Juvenii

Wynik: 21:5 (7:0 do przerwy)

Punkty: Riaan Van Zyl 11, Bartłomiej Janeczko 5, Patryk Różycki 5 – Stanisław Kasprzak 5

Piorunująca runda w wykonaniu Juvenii Kraków! „Smoki” pokonały wszystkich ośmiu rywali w Ekstralidze Rugby i pierwszą część rozgrywek kończą na pozycji lidera z przewagą 8 punktów nad Orkanem Sochaczew. 

Niedzielny mecz z Edach Budowlanymi Lublin był pokazem charakteru zawodników obu drużyn. Ulewa, błotniste boisko i silne podmuchy wiatru w wielu dyscyplinach sportowych powodują przełożenie zawodów. W rugby są kolejnym wyzwaniem, któremu nie kłaniają się wojownicy z jajem pod pachą.

Mecz był wyrównany, ale to Juvenia przełamała trzykrotnie obronę lublinian. Przyłożenia Riaana van Zyla, Bartłomieja Janeczko i Patryka Różyckiego podwyższane przez filigranowego Namibijczyka dały gospodarzom przewagę 21-0. W końcówce Stanisław Kasprzak pojawił się na polu punktowym „Smoków”, lecz tego dnia Budowlanych nie było stać na więcej.

Za tydzień Juvenia rozegra ostatni mecz Ekstraligi rugby przed przerwą zimową. Do Krakowa przyjedzie Lechia Gdańsk, którą krakowska drużyna pokonała 35-14 w I kolejce rozgrywek. Niezależnie od następnego wyniku „Smoki” po raz pierwszy w historii przezimują na pozycji lidera Ekstraligi rugby XV.