Title Image

JASTRZĘBSKI WĘGIEL
VS. SKRA BEŁCHATÓW

 

Jastrzębie wciąż silniejsze od Skry

Mecz 4. serii Plus Ligi 2021/22

Niedziela, 24/09/2021 godz. 14:45

Hala MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju

Wynik: 3-1 [25:18, 25:20, 17:25, 25:18]

Historia Jastrzębia-Zdroju dzieli się na dwa etapy, które oddziela rok 1962. Wtedy rozpoczęto wydobywanie węgla kamiennego w niewielkiej miejscowości uzdrowiskowej. Dzisiaj to rozległe miasto zamieszkane przez 88 tys. ludzi charakteryzuje swoisty krajobraz architektoniczny, w którym nad willami z początku XX wieku wznoszą się wielkopłytowe blokowiska oraz szyby i kominy Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Dzięki bogatemu sponsorowi w Jastrzębiu-Zdroju zbudowano silny klub siatkarski, który w tyk roku wywalczył swój drugi tytuł Mistrza Polski. Po prawdzie warunki do uprawiania tego sportu w śląskim mieście są doskonałe – poczynając od nowoczesnej hali na 3 tys. miejsc po zaangażowaną społeczność kibiców. Jedynym mankamentem wizerunkowym klubu jest dość niezgrabny znak graficzny, w którym co prawda krzyżują się skojarzenia z siatkówką, lecz cała kompozycja pozbawiona jest sportowego charakteru.

Odwiedziłem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla przy okazji ligowego klasyku, w którym zmierzyli się ze Skrą Bełchatów. Rywal dla nich wygodny, bowiem pokonali ich w ostatnich 11 meczach. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie. Pierwsze dwa sety gospodarze wygrali 25:18 i 25:20, trzeci jednak dla bełchatowian. W ostatnim jastrzębianie powtórzyli wynik z początku i finalnie odnieśli trzecie zwycięstwo w niedawno rozpoczętym sezonie.