Title Image

GÓRNIK ZABRZE
VS. KKS LECH POZNAŃ

 

Amaral ustrzelił półfinał

 

Mecz 1/4 finału Pucharu Polski 2021/22

Środa, 02/03/2022 godz. 18:00

Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu

Wynik: 0-2

Gole: João Amaral 31, 58

Widzów: 12 087

Zabrze. Za dzieciaka bywałem tu często, odwiedzając ciocię – dentystkę. W górnośląskim mieście zamieszkała dzięki poznaniu wujka, urodzonego jeszcze we Lwowie, lecz przesiedlonego z rodzicami tuż po zakończeniu II wojny światowej. Tydzień temu nie spodziewałbym się, że historia zatoczy koło i demony wojenne znowu będą straszyć…

Od 24 lutego funkcjonujemy w cieniu zbrodniczej inwazji ruskich na Ukrainę. Tysiąc kilometrów od bombardowań rozgrywamy mecze piłkarskie, choć myśli krążą między Charkowem a Lwowem. Na bandach reklamowych wokół boiska niebiesko-żółte komunikaty zamiast logotypów sponsorów. To akcja „Polska piłka dla Ukrainy” zorganizowana przez PZPN, Ekstraklasę we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Co ważne, pomagamy Ukraińcom nie tylko w sposób symboliczny, ale dzieląc się gościnnością z coraz liczniejszymi uchodźcami oraz wspierając Ukrainę finansowo i militarnie. Oni walczą tam także w naszym imieniu.

A mecz Górnika z Lechem przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Rozpędzony „Kolejorz” nie dał szans gospodarzom, dokumentując przewagę dzięki dwóm golom przebojowego João Amarala.