Mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/22

Piątek, 17/09/2021 godz. 20:30

Stadion Miejski w Poznaniu

Wynik: 5-0

Gole: João Amaral 29, Adriel Ba Loua 45, Pedro Rebocho 52, Mikael Ishak 60, 77 (k)

Widzów: 26 890

Z okazji 10. urodzin syna pojechaliśmy na weekend do stolicy Wielkopolski, gdzie gościły dwa krakowskie kluby
– Wisła i Juvenia. Dwumecz poznańsko-krakowski obejrzałem więc wyjątkowo z trybun, ale z lustrzanką na ramieniu
– dzięki czemu powstała widoczna poniżej fotorelacja.

W piątkowy wieczór „Biała gwiazda” zmierzyła się z Lechem w klasyku Ekstraklasy. „Kolejorz” świętuje 100-lecie z moim herbem, a ten mecz był dla gospodarzy wybitnie udany
– zarówno na boisku, gdzie zawodnicy w niebieskich koszulkach zmiażdżyli Wiślaków, jak i pełen emocji na trybunach. Blisko 30 tysięcy kibiców dopingowało Lechitów, natchnieni wspaniałą grą drużyny Macieja Skorży. Do kotła wrócili poznańscy ultrasi i już w pierwszych minutach meczu zaznaczyli swoją obecność, odpalając kilogramy pirotechniki.

„Kolejorz” rozegrał mecz idealny, na wysokim pressingu, ze skuteczną grą w ataku oraz golami dwóch nowych zawodników
– Pedro Rebocho wbił piłkę do siatki rywali w swoim debiucie, a przebojowy Adriel Ba Loua – w pierwszym spotkaniu przy Bułgarskiej. Lechici udźwignęli presję, zagrali na miarę oczekiwań swoich fanów. W jubileuszowym sezonie tylko tytuł Mistrza Polski będzie satysfakcjonujący dla poznańskiej wiary, a rekordowe 5:0 z Wisłą było zdecydowanym krokiem w stronę realizacji marzeń.

Wynik: 16-38

W sobotę drugi akt w mojej podróży z synem – pojedynek Juvenii z Posnanią w Ekstralidze rugby. Na stadion przy ul. Słowiańskiej wybraliśmy się w towarzystwie Jarka, z którym poznaliśmy się… również 10 lat temu, realizując później wiele projektów biznesowych i sportowych. W meczu tym krakowska drużyna zaprezentowała się po raz pierwszy w nowych strojach, które dla nich zaprojektowałem w trakcie rebrandingu.

Młodzi zawodnicy Juvenii nie zawiedli – po wyrównanej pierwszej i fantastycznej drugiej połowie pokonali beniaminka Ekstraligi w stosunku 38:16! „Trzecia połowa” nie skończyła się więc na murowanych schodkach poznańskiego stadionu. Juvenia świętowała przez całą podróż w autokarze do Krakowa.