Title Image

CRACOVIA
VS WARTA POZNAŃ

 

Přikryl złamał „Pasy”

 

Mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/24

Sobota, 01/03/2024 godz. 18:00

Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego

Wynik: 0-1

Gol: Tomáš Přikryl 79

Widzów: 7 601

Klasyk przedwojennej ekstraklasy przyciągnął mnie na stadion przy ulicy Kałuży. W pojedynku dawnych Mistrzów Polski jednak nie oczekiwałem piłkarskiej wirtuozerii, bowiem obie drużyny obecnie walczą o utrzymanie w najwyższej lidze.

Zarówno krakowscy, jak i poznańscy kibice mogą powtarzać, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Pomimo efektownego powrotu na boiska po przerwie zimowej (Cracovia pokonała 6-0 Radomiaka, a Warta zwyciężyła Raków 2-1) kolejne ich spotkania kończyły się remisami. „Pasy” zgubiły punkty w Lubinie (1-1) i Gliwicach (0-0), a „Zieloni” dwukrotnie 0-0 z Ruchem i Radomiakiem. A jesienią w Grodzisku Wielkopolskim obie ekipy nie potrafiły strzelić gola.

W piątkowy wieczór długo zanosiło się na powtórkę wyniku z 6. kolejki tego sezonu. Cracovia miała przewagę, ale w klarownych sytuacjach bramkowych ani Rakoczy, ani Källman nie potrafili pokonać Grobelnego. W końcówce meczu pomocnik gości, Tomáš Přikryl, wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i celnym strzałem z 18 metrów dał poznańskiej drużynie cenne 3 punkty. Najlepsze wrażenie pozostawili kibice Cracovii, którzy w Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych wspomnieli jednego z nich, pływaka Jana Kota.