Title Image

MKS CRACOVIA
VS. KKS LECH POZNAŃ

 

Przyjacielski podział punktów

 

Mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy 2022/23

Niedziela, 23/10/2022 godz. 17:30

Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego

Wynik: 0-0

Widzów: 12 159

Po raz pierwszy mecz na stadionie Cracovii oglądałem 27 października 2010 roku, gdy do Krakowa przyjechał Lech Poznań w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. „Kolejorz” rywalizował tamtej jesieni w Lidze Europy, osiągając historyczne wyniki, m.in. tydzień później pokonał Manchester City 3-1. Skorzystałem więc z okazji zobaczenia poznańskiej drużyny w Krakowie oraz… darmowego biletu od firmy Comarch, w której wówczas pracowałem.

12 lat później Lech znowu kolekcjonuje „skalpy” w europejskich pucharach, a Cracovia jest silniejsza niż wówczas, gdy przegrała 1-4. Liczyłem więc na emocjonujące zawody i przynajmniej tyle goli, co w ostatnim meczu tych drużyn (3-3).

Na trybunach wiele aktów przyjaźni między klubami, kibice z niebieskimi szalikami siedzieli obok gospodarzy. Przed meczem odegrano nawet hymn Lecha, w dodatku z trzema zwrotkami – co nie zdarza się w Poznaniu. Na murawie jednak mecz przebiegł zupełnie bez emocji. Kilka ostrzejszych starć między zawodnikami oraz po dwie czyste sytuacje niewykorzystane przez obie strony.