Title Image

BETARD SPARTA WROCŁAW
VS NOVYHOTEL FALUBAZ ZIELONA GÓRA

 

Inauguracja sezonu dla Sparty

 

Mecz 1. kolejki PGE Ekstraligi 2024

Niedziela, 12/04/2024, godz. 18:00

Stadion Olimpijski we Wrocławiu

Wynik: 47:41

Po dwóch latach od wdrożenia rebrandingu Sparty Wrocław wreszcie udało mi się odwiedzić z obiektywem żółto-czerwonych. W piątek wybrałem się na mecz inaugurujący sezon PGE Ekstraligi żużlowej, w którym do stolicy Dolnego Śląska przyjechał Falubaz Zielona Góra z kultową „Mychą” na kevlarach. Jakie wrażenia pozostawił mój pierwszy kontakt na żywo z czarnym sportem?

Po pierwsze widowisko. Speedway jest prostą w odbiorze dyscypliną, w której największy aplauz publiczności wzbudza zawodnik gospodarzy prowadzący w danym biegu. Za każdym razem, gdy Spartanin (Artiom Łaguta, Dan Bewley czy Jakub Krawczyk) wyjeżdzał przed rywali, trybuny Stadionu Olimpijskiego ożywały euforycznym wrzaskiem 14 tysięcy ludzi.

Mecze wrocławskiego zespołu, który w najwyższej lidze występuje pod sponsorską nazwą Betard, cieszą się niesłabnącą popularnością. Klub bardzo sprawnie prowadzi sprzedaż wejściówek. Przed sezonem WTS udostępnia 7 tysięcy miejsc dla karnetowiczów. O pozostałą pulę kibice rywalizują w otwartej sprzedaży przed każdym spotkaniem PGE Ekstraligi. Zwykle po kilku godzinach bilety zostaną wyprzedane. W zeszłym roku klub dotarł do finału rozgrywek, ulegając tylko Motorowi Lublin. Celem na nowy sezon jest walka o Mistrzostwo Polski, choć pierwszy pojedynek z beniaminkiem z Zielonej Góry był zaskakująco wyrównany.

Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra